Dzisiaj chciałbym zająć się tematem spódnic ołówkowych. Jest to krój, który modeluje i wydłuża sylwetkę.
Czy każda kobieta może nosić spódnicę ołówkową?
Spódnica ołówkowa świetnie sprawdzi się prawie dla każdej kobiety. Zarówno panie o sylwetkach klepsydry i gruszki, ale także jabłka czy cegły. Warto poznać szczegóły, aby móc lepiej dopasować spódnicę.
Na co zwrócić uwagę przy doborze spódnicy?
Polecam zwrócić uwagę na 3 elementy:
- własną sylwetkę, a w szczególności różnicę pomiędzy biodrami a talią. Jeśli różnica jest większa- z widocznym wcięciem w talii, to warto ją podkreślić poprzez wybór modelu z węższym pasem. Natomiast panie o niewielkiej różnicy lepiej będą prezentowały się w spódnicach na karczku- o szerszym pasie.
- Długość spódnicy. Opisałem w dalszej części artykułu.
- Głębokość zwężenia spódnicy od bioder do dołu. Spódnice ołówkowe dzielą się na ołówkowe proste- o niewielkim zwężeniu, oraz ołówkowe zwężane- o większej różnicy. Im bardziej zależy nam na podkreśleniu swoich nóg tym warto rozważnych mocniejsze zwężenie.
Czy każdy model spódnicy ołówkowej pasuje dla sylwetki jabłka czy odwróconego trójkąta?
Paniom posiadającym mniejszą różnicę pomiędzy biodrami a talią (np. sylwetka jabłka) polecam spódnicę o szerszym pasie, aby nie podkreślać nadmiernie talii. Spódnice o takim fasonie zwane „na karczku:
Jaką wybrać długość spódnicy ołówkowej?
Długość spódnicy jest sprawą indywidualną. Warto wybrać długość, w której będzie się najlepiej czuć. Przeważnie spódnice midi sprawdzają się dla pań o średnim i wysokim wzrośnie. Natomiast niższe panie noszą spódnicę tuż za kolana.
Z czym łączyć spódnicę ołówkową?
Spódnice ołówkowe świetnie sprawdzą się w połączeniu ze szpilkami, które wysmuklą łydkę i całość wydłuży sylwetkę.
Spódnice ołówkowe klasyczne na wąskim pasie
Spódnice ołówkowe na karczku
Dziękuję za uwagę. Mam nadzieję, że ten artykuł był przydatny.
Zapraszam już za tydzień na kolejny „Piątek z Modą”.
Dzięki za wskazówki