„Piątek z Modą” #3 Fasony spodni damskich

W tym tygodniu chciałbym opisać najpopularniejsze fasony spodni damskich.

  • Proste (regular) – spodnie o klasycznym prostym kroju z szerokimi nogawkami. Spodnie proste pomimo swojej nazwy niekoniecznie posiadają faktycznie proste nogawki! Bardzo często zdarza się, że nogawki są lekko zwężane, aby nadać lekkości. Model polecany dla pań o szerokich udach.
  • Zwężane – spodnie o zwężanej nogawce. Jeden z najpopularniejszych fasonów spodni damskich. Klasyczny model posiada kant, dzięki czemu są eleganckie i świetnie modelują i wydłużają sylwetkę. Ich uniwersalny krój powoduje, że większość kobiet będzie prezentowało się w nich naprawdę dobrze. Warto zwrócić tylko uwagę, aby nogawka nie była zbyt obcisła.
  • Spodnie rurki lub skinny – spodnie o bardzo obcisłych nogawkach. Polecany dla sylwetek typy klepsydra, a także … jabłko i odwrócony trójkąt. Panie posiadające większą górę lub więcej w okolicach talii mają przeważnie węższa biodra i uda, dlatego ten fason spodni będzie dobrze się prezentował.
(3) 179,00 
  • Dzwony – nogawka w górnej części nogawki jest węższa i rozszerza się poniżej kolan. Spodnie, które były bardzo modne w latach 60. I 70., a współcześnie pojawiają się jako trend co kilka sezonów. Spodnie dzwony tuszują szerokie biodra oraz uda, dlatego polecane są dla sylwetki typu gruszka.
  • Szwedy (Palazzo) – model podobny do dzwonów, ale nogawki rozszerzają się już od bioder. Spodnie szwedy maskują niedoskonałości sylwetki, takie jak wystający brzuch czy zbyt masywne uda. Dobrze prezentują się na kobietach wysokich i szczupłych. Niższe i tęższe panie powinny zakładać buty na obcasie, aby wysmuklić sylwetkę.
  • Culottes (kuloty) – spodnie o szerokich nogawkach z długością do połowy łydki. Elegancki model, który dobrze prezentuje się w okresie letnim.
  • Cygaretki – spodnie o zwężanych nogawkach i długości 7/8. Bardzo popularny styl w modzie biurowej. Wysoki obcas stanowi świetnie połączenie z tym modelem spodni, ponieważ wydłuża i wysmukla sylwetkę. Polecany dla większości kobiet. Warto tylko zwrócić uwagę, aby nogawki nie były zbyt obcisłe.
(6) 179,00 
(16) 179,00 
  • Legginsy – spodnie bardzo dopasowane. Ze względu na ich wygodę noszenia świetnie sprawdzą się podczas uprawiania sportu.

 

Mam nadzieję, że ta krótka charakterystyka pozwoli wybrać Ci rozpoznać fasony spodni damskich, które staną się jedną z ulubionych par w Twojej garderobie.

Kolejny artykuł pojawi się za 2 tygodnie ze względu na przerwę świąteczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *