„Piątek z Modą” #6: Rodzaje dekoltów

Dekolt w serek, półokrągły, a może hiszpański? Jaki jest Twój ulubiony rodzaj dekoltu? Warto poznać mocne i słabe strony każdego z nich, aby dobrać najlepiej pasujące ubrania do własnej sylwetki.

Dekolt V (w serek)

Dekolt V zwany także w serek lub szpic wyeksponuje biust, optycznie wydłuży sylwetkę i wysmukli szyję. Pasuje do każdego typu sylwetki.

Dekolt półokrągły

Dekolt półokrągły został przeze mnie szczegółowo opisany w tym artykule: kliknij tutaj. Dekolt ten powiększa optycznie górną część ciała, dlatego polecany jest dla kobiet o sylwetkach gruszki czy cegły.

Dekolt Karo

Wycięcie dekoltu w kształcie prostokąta. Poszerza ramiona i górną część ciała, dlatego polecany jest dla gruszki czy cegły.

Dekolt łódka

Łódka jest podobna do dekoltu półokrągłego, ale bardziej odsłania ramiona. Także powoduje, że górna część ciała jest optycznie powiększona, dlatego polecany jest dla sylwetek typu gruszka i cegła.

Dekolt hiszpański (carmen)

W całości odsłania ramiona, eksponuje obojczyki i wydłuża szyję. W tym dekolcie większość sylwetek wygląda dobrze. Dekolt hiszpański odradzany jest dla sylwetek typu odwrócony trójkąt, aby nie poszerzał zbytnio górnej części ciała.

Dekolt zabudowany     

Dekolt wysoki, czyli golf dobrze prezentuje się na drobnych sylwetkach o małym i średnim biuście. Panie o większym biuście, krótkiej szyi, szerokich ramionach czy figury typu jabłko powinny unikać tego fasonu, który poszerzy górną część ciała.

Dekolt amerykański

Dekolt o głębokim wcięciu z przodu optycznie wysmukli szyję i całą sylwetkę. Świetnie sprawdzi się na figurach typu jabłko, gruszka czy klepsydra.

Dekolt kopertowy

Dekolt kopertowy wysmukla szyję, eksponuje biust u wydłuża sylwetkę. Dobrze prezentuje się na figurach typu klepsydra czy odwrócony trójkąt.

 

Całą serię „Piątek z Modą” można przeczytać tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *