Z jakich materiałów szyjemy nasze ubrania

W tym artykule chciałbym przybliżyć Ci jakie materiały wykorzystujemy do szycia naszych ubrań. Opiszę informacje o tkaninach i dzianinach, podszewce oraz pozostałych dodatkach.

TKANINY I DZIANINY

Dzięki ponad 20 letniemu doświadczeniu w prowadzeniu zakładu krawieckiemu i szyciu garsonek, mamy sprawdzonych dostawców tkanin i dzianin. Dla uproszczenia pisząc materiały będę miał na myśli tkaniny i dzianiny. Staramy się dobierać jak najlepszej jakości materiały, głównie z poliwiskozy (tj. mieszanki wiskozy z poliestrem). Oto kilka najważniejszych atutów tych materiałów:

  • Materiały przyjemne w dotyku. Staramy się wybierać droższe tkaniny, które są bardzo przyjemne w dotyku.
  • Każdy materiał jest lekko rozciągliwy. Wybieramy materiały, które posiadają w składzie Spandex (inna nazwa to elastan), dzięki czemu poddają się pod wpływem ruchu i są bardzo wygodne w użytkowaniu. Tkaniny bez dodatku Spandexu są sztywne i niekomfortowe. 
  • Mała podatność na gniecenie się. Większość materiałów, z których szyjemy po mocnym ściśnięciu posiada tylko niewielkie zagniecenia. 
  • Możliwość prania ręcznego lub w pralce (najlepiej na delikatnym programie) w temperaturze do 30º. Zdecydowana większość naszych produktów w ofercie jest przystosowana do prania ręcznego lub w pralce.

PODSZEWKA ODDYCHAJĄCA

Na rynku znajduje się wiele odmian podszewek. My zdecydowaliśmy się na wybór najdroższej podszewki oddychającej z poliestru. Mogłoby się wydawać, że podszewka poliestrowa to jest coś bardzo sztucznego, nie przepuszczającego powietrza. Jednak technologia materiałów także mocno zmieniła się w ciągu kilkudziesięciu lat. Podszewka jest bardzo przyjemna w dotyku, przepuszcza powietrze, dzięki czemu noszenie naszych ubrań jest bardzo komfortowe oraz jest przystosowana do prania ręcznego lub w pralce. Odzież z podszewką poliestrową może być prana ręcznie lub w pralce, natomiast podszewka wiskozowa jest przeznaczona tylko do czyszczenia chemicznego, co przy bardzo zbliżonych parametrach jest dużym minusem.

KLEJKA I FLIZELINA

Od kilkunastu lat wybieramy tylko najlepszą na rynku klejkę i flizelinę. Nie oszczędzamy na tym elemencie, dlatego klientki wracają do nas po kilkunastu latach i twierdzą, że nasze produkty wyglądają jak nowe. Dzięki dobrej jakości klejce produkty można spokojnie prać ręcznie lub w pralce (chyba, że przy danym produkcie opisaliśmy inaczej!).

DODATKI KRAWIECKIE

Tutaj także staramy dobierać się tylko sprawdzone, dobrej jakości produkty. Dodatki dobieramy pod odcień każdej tkaniny osobno. 

Nici: Wiesz, że jest ponad 3000 odcieni nici?! Zawsze staramy się dobrać nici wtapiające się w skład tkaniny, co przy kilkudziesięciu odcieniach jednego koloru jest dosyć czasochłonne.

Guziki także dopasowujemy odcieniem do tkaniny. Jeśli nie ma możliwości dopasowania guzików do materiału zlecamy to firmie zewnętrznej, aby pofarbowała guziki na odpowiedni kolor. Jest to bezpieczna i trwała zmiana.

One thought on “Z jakich materiałów szyjemy nasze ubrania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *